Potom čo vzťah prejde z prvej fázy do druhej začínajú zmeny. Začínate si všímať aj to zlé na partnerovi/ke, ktoré ste v prvotnej váze nevideli respektíve nechceli vidieť. Začínajú vám vadiť veci, ktoré ste predtým tolerovali a hádate sa čoraz viac kvôli maličkostiam. Takáto hádka môže prekvapiť ale nemusí to znamenať koniec vzťahu ale ani to, že potrebujete „pauzu“.
Hádke sa síce nedá predísť ale dá sa predísť následkom ktoré by ste mohli a určite aj budete ľutovať.
V prvom rade nesmiete partnera/ku obviňovať. Určite nehádžte vinu len ja partnera hádku to nevyrieši len sa všetko zhorší. Reagovať na čisto emocionálnej úrovni je to najhoršie čo môžete spraviť. To čo poviete už nemôžete vrátiš spať a určite to budeme skôr či neskôr ľutovať.
Nepoužívajte slová ako nikdy a stále. Vety typu „Nikdy ma napočúvaš“ alebo „Stále som na poslednom mieste“ nepatria do hádky. Nenadávajte na partnerových rodičov táto téma je tabu tak isto aj jeho súrodenci a kamaráti. Skúste sa upokojiť , keď to nejde hneď tak sa prestaňte rozprávať na pár minút alebo aj na deň pokiaľ sa neschladíte. Potom si spolu sadnite a v klude sa porozprávajte. Počúvajte jeden druhého, neskáčte si do reči a vyriešite problém kvôli ktorému vznikla hádka.
Po prežití prvej hádky nastáva pokojné obdobie ktoré si pekne užite. A nezabúdajte, že najlepšia časť hádky je udobrovanie.
Žiadne komentáre:
Zverejnenie komentára